3 maja 2024r. w piękną słoneczną pogodę odbył się Majówkowy Festyn Strażacki na stadionie sportowym w Lipuszu. Była to okazja do świętowania Święta 3-go Maja, a także Międzynarodowego Dnia Strażaka,  który przypadał 4 maja.
Podczas festynu nie zabrakło konkursów oraz dobrej zabawy. Każdy mógł sprawdzić swoje siły w konkurencjach strażackich takich jak tor przeszkód i gaszenie pożaru, rozwijanie i zwijanie węża na czas oraz ubieranie stroju strażackiego z pełnym ekwipunkiem. Najmłodsi mogli zwiedzić lipuskie wozy strażackie. Dużo pozytywnych emocji wywołał konkurs rzutu jajkiem na odległość, który wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Dorośli  mieli okazję rzucać podkową oraz strzelali z wiatrówki . Najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Rolbiecki .
Podczas tego dnia nie mogło zabraknąć darmowych dmuchawców oraz popcornu i waty cukrowej. Harcerze z pwd Iloną na czele także włączyli się w organizację festynu-  przygotowali swoje stoisko z konkursami i przeprowadzili  konkurs plastyczny. Największą atrakcją okazało się oblanie dzieci wodą z węża pożarniczego.
Cały festyn upłynął w przyjaznej i miłej atmosferze
Dziękujemy za tak liczny udział😉

Więcej zdjęć z festynu na facebooku