W niedzielę 24 września 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu gościliśmy 43 skacistów z Okręgu Kaszubsko-Wielkopolsko-Kujawskiego, którzy rozgrywali indywidualne V Grand Prix Okręgu K-W-K oraz jednocześnie kolejną rundę rozgrywek drużynowych, do których stanęło 8 drużyn. Zawody rozegrano na dystansie 3 rund po 36 rozdań każda.
Po podliczeniu wyników z trzech rund zwycięzcą V Grand Prix O/KWK został Henryk Kohnke z drużyny MOKSiR Puck, który zgromadził 2938 pkt., drugie miejsce zdobył Leszek Szatkowski z drużyny Krajna Złotów, jego dorobek to 2907 pkt, trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Pawlickiemu z MOKSiR Puck, z wynikiem 2783 pkt. Czwarte miejsce uzyskał Kazimierz Felski reprezentujący drużynę GOKSiR Lipusz- 2763 pkt. Piątym zawodnikiem turnieju został Marek Radtke z Pucka- 2736 pkt. Najlepszą skacistką V Grand Prix O/K-W-K została Teresa Wróbel z Zimnych Zdrojów, która zdobyła 2507 pkt., co dało jej 8 miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju. Zwycięzcą turnieju drużynowego została drużyna MOKSiR Puck II – jej wynik to 9968 pkt., która zagrała w składzie: Marek Radtke, Daniel Nadolski, Zdzisław Bekisz i Adam Baran. Drugie miejsce przypadło również drużynie z Pucka, czyli MOKSiR Puck I ich dorobek to 9244 punktów. Miejsce na podium uzupełniła drużyna GOKSiR Liniewo, która zdobyła 8733 pkt.
Najlepsi w kategorii indywidualnej i drużynowej otrzymali puchary i nagrody. Wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano również  nagrody rzeczowe.
 Zawody upłynęły w miłej, sportowej i koleżeńskiej atmosferze. Kolejne VI Grand Prix O/KWK odbędzie się 15 października 2023 w Dziemianach.
Rozpoczęcie rozgrywek skata sportowego z cyklu Grand Prix Serca Kaszub 2024 planowane jest na niedzielę 26 listopada 2023r. w Lipuszu. I turniej będzie jednocześnie XII Memoriałem Tadeusza Dziemińskiego. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników skata.