W dniu 26 marca 2023r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyły się finałowe turnieje skata sportowego, kończące rozggywki cyklu Grand Prix Serca Kaszub ‘2023, organizowane wspólnie przez klub Family Skat z Dziemian oraz GOKSiR w Liniewie i Lipuszu.
  Tegoroczne rozgrywki odbyły się w pełnym wymiarze, czyli odbyło się 10 turniejów.
  Prowadzono klasyfikację indywidualną i zespołową.

W IX turnieju zwyciężył Józef Wirkus z Liniewa z wynikiem 1928pkt, drugie miejsce zajął Jerzy Jędrzejczak z Bożegopola Królewskiego-jego wynik to 1898 pkt. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Kraskowskiemu z Bałachów- 1755 pkt.
 W X turnieju najlepszy wynik uzyskał Ludwik Sosnowski z Kościerzyny- 1699 pkt przed Marcinem Żywickim z Dziemian-1435 pkt, trzeci był Jan Kozikowski z Lipusza z 1404 punktami.
  Po podsumowaniu wyników z wszystkich turniejów okazało się, że zwycięzcą całych rozgrywek został Józef Wirkus z dorobkiem 12294 pkt, który wyprzedził Marcina Żywickiego z Dziemian- 11 849 pkt, trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Gostomczyk z Osławy Dąbrowy- 11 698 pkt, czwarte miejsce uzyskał Paweł Mikołajczyk z Piechowic-11575 pkt, a najlepszą piątkę rozgrywek uzupełnił Zygmunt Cybulski z Kruglinca- 11 152 pkt.
  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Dziemiany I z dorobkiem 41635 pkt, drugie miejsce przypadło ekipie Bałachów z wynikiem 41 349 pkt, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Łubiany uzyskując 39 603 pkt.
 Zwycięska ekipa Dziemiany I zagrała w składzie: Tomasz Mikołajczyk, Adam Kujawski, Paweł Mikołajczyk, Marcin Żywicki i Jan Żywicki.
 Zwycięzcy indywidualni i zespołowi otrzymali puchary ufundowane wspólnie przez organizatorów rozgrywek.
 Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i zapraszamy na kolejne rozgrywki.