Zawody rozgrywane w dniach 24 – 28 sierpnia 2022r. we Wrocławiu zostały zorganizowane przez Agencję Sportową Around The Sport pod patronatem między innymi European Handball Federation, Związku Piłki Ręcznej w Polsce. A jej ambasadorami zostali wielokrotni reprezentanci Polski w piłce ręcznej – Sławomir Szmal oraz Damian Wleklak.

Swoje umiejętności prezentowali młodzi szczypiorniści z 80 drużyn z Polski, Czech, Niemiec oraz Litwy. Łącznie, rozegrano ponad 370 spotkań w ośmiu kategoriach wiekowych na 8 halach sportowych.

Zawodnicy UKS Lipusz rywalizowali w kategorii wiekowej U10. Rozegrali łącznie 8 spotkań w systemie mecz i rewanż wygrywając zdecydowanie grupę odnosząc 8 zwycięstw. Wyniki grupowe zaskoczyły pozytywnie nasz zespół, wygraliśmy między innymi z Akademią Śląskiem Wrocław B 36:8, KPR Środą Wielkopolska 35:14 czy Akademią Śląskiem Wrocław A 27:17. Z tym ostatnim zespołem spotkaliśmy się w Wielkim Finale Turnieju, gdzie graliśmy 2x15minut. Rywalizacja w finale była wyrównana do 10 minuty pierwszej połowy, gdzie zawodnicy Akademii Śląsk Wrocław A stawiali mocny opór. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:7 dla naszej drużyny. W drugiej połowie kolejny raz w tym turnieju nasi zawodnicy przyspieszyli tempo gry, czego nie wytrzymali rywale co przełożyło się na końcowy wynik meczu 22:12 dla zespołu UKS Lipusz. Nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Żałujemy trochę, że z przyczyn nam nie znanych w ostatniej chwili wycofał się zespół z Czech. Ale mamy nadzieje, że spotkamy się na kolejnych zawodach. Należy podkreślić, że MVP meczu finałowego został zawodnik UKS Lipusz Tomasz Ziegiert. Na słowa uznania jednak zasługuje cały zespół UKS Lipusz, bo to zespół wygrywa zawody. Nadmienić również należy, że nasz zespół w dziewięciu meczach rzucił 207 bramek, drugi w turnieju zespół Akademia Śląsk Wrocław rzucił 151 bramek.

Ogromnym przeżyciem dla naszych młodych szczypiornistów był moment wręczania medali przez Sławomira Szmala i Damiana Wleklaka oraz wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego dla zwycięzców – drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz. Niesamowite emocje zarówno na boisku jak i na trybunach, gdzie naszych zawodników dopingowała 30 osobowa grupa z Lipusza. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i niesamowity doping, oraz Gminie Lipusz i Starostwu Powiatowemu w Kościerzynie za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

Skład naszej drużyny: Borys Gillmeister, Bartłomiej Landowski, Tomasz Ziegert, Przemysław Czajka, Jakub Kukliński, Szymon Woźniak, Bartosz Sznajder, Adam Wiśniewski, Mateusz Laska, Aleksander Ebertowski, Krzysztof Woźniak, Nikodem Prabucki, Tymoteusz Klasa, Wojciech Woźniak