22 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu został rozegrany 50 Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców.

W zawodach wystartowało 6 najlepszych zespołów szkół województwa pomorskiego: SP nr 4 Słupsk, SP nr 33 Gdańsk SP nr 1 w Żukowie, SP nr 12 w Tczewie, SP z OMS w Kwidzynie oraz gospodarz zawodów SP Lipusz. Wszyscy finaliści musieli przebrnąć wcześniejsze eliminacje miejskie, gminne, powiatowe oraz półfinały wojewódzkie by znaleźć się w ścisłym finale.

Nasi zawodnicy uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipuszu zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując pierwsze miejsce, zdobywając złote medale.

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy:
grupa A: SP Lipusz, SP nr 12 Tczew oraz SP nr 1 Żukowo
grupę B: SP nr 33 Gdańsk, SP z OMS w Kwidzynie i SP nr 4 Słupsk. Dodajmy, ze grupa A została nazwana „grupą śmierci”: znalazły się w niej najlepsze drużyny z ubiegłego roku  Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej. Mecze w tej grupie były bardzo zacięte i na wysokim poziomie. Lipuscy Szczypiorniści od samego początku wchodząc na boisku wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i zawziętością na boisku. Walczyli do samego końca.

Pierwsze połowy każdego meczu grupowego były bardzo wyrównane, dopiero w drugiej połowie lipuszanie wypracowywali sobie wyraźną przewagę. W Finale zmierzyli się z drużyną z Gdańska, która była bezkonkurencyjna w swojej grupie. Pierwsza finałowa połowa była bardzo wyrównana (9:9) bramka za bramkę, kontrataki oraz bardzo szybkie rozpoczęcia gry po zdobytych bramkach wymagała od zawodników dużej wytrzymałości. Druga połowa należała już zdecydowanie do SP Lipusz, i to nasi zawodnicy rozdawali karty w grze kończąc finał wynikiem 19:13.

Poniżej wyniki wszystkich meczów :
grupa A
SP Lipusz- SP 12 Tczew 14:11(7:6)
SP Lipusz- SP 1 Żukowo: 15:10 (8:6)
SP 12 Tczew- SP 1 Żukowo 18:12 (10:6)

grupa B
SP 4 Słupsk- SP z OMS Kwidzyn 8:16 ( 1:6)
SP nr 33 Gdańsk- SP z OMS Kwidzyn 20:13( 13;7)
SP nr 33 Gdańsk- SP 4 Słupsk- 28:5 (15:2)

mecz o 5 miejsce

SP 1 Żukowo- SP 4Słupsk : 21:6 (12:3)

mecz o 3 miejsce

SP 12 Tczew – SP z OMS Kwidzyn-  19:12 ( 11:4)

6. SP 4 Słupsk

Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Lipuszu złotych medalistów Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej : Nikodem Żywicki, Kajetan Kurs, Kacper Klasa, Hubert Kiedrowski, Hubert Cybulski Jakub Wałdoch, Maksymilian Kopp-Ostrowski, Marcin Bigus, Maurycy Zdrojewski, Mateusz Ebertowski, Stanisław Robert, Seweryn Breza, Karol Szymura. Trener: Robert Klasa

Warto dodać, że SP Lipusz będzie reprezentować województwo pomorskie na Mistrzostwach Polski Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców.