W dniu 13 marca 2022r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyły się finałowe turnieje skata sportowego, które kończyły rozgrywki z cyklu Grand Prix Serca Kaszub ‘2022, które organizowały wspólnie klub Family Skat z Dziemian oraz GOKSiR w Liniewie i Lipuszu.
  Tegoroczne rozgrywki mimo panującej pandemi SARS COV-2 odbyły się w pełnym wymiarze, czyli odbyło się 10 turniejów.
  Prowadzono klasyfikację indywidualną i zespołową.
 W IX turnieju zwyciężył Tomasz Mikołajczyk z Lipusza z wynikiem 1863pkt, drugie miejsce zajął Kazimierz Felski z Lipusza, jego wynik to 1724 pkt. Trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Narloch z Lipusza- 1702 pkt.
 W X turnieju najlepszy wynik uzyskał Antoni Lubecki z Lipusza- 1892 pkt przed Tomaszem Mikołajczykiem z Lipusza-1812pkt, trzeci był Wojciech Kozikowski z Bałachów z 1562 punktami.
  Po podsumowaniu wyników z wszystkich turniejów okazało się, że zwycięzcą całych rozgrywek został jak w roku ubiegłym Bogusław Kozikowski z Łubiany z dorobkiem 11975 pkt, który o 82 punkty wyprzedził Tomasza Mikołajczyka z Lipusza- 11893pkt, trzecie miejsce wywalczył Marcin Żywicki z Dziemian- 11821 pkt, czwarte miejsce uzyskał Jerzy Jędrzejczak z Bożegopola Królewskiego 11778pkt, a najlepszą piątkę rozgrywek uzupełnił Antoni Lubecki z Lipusza- 11579pkt.
  W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Bałachów z dorobkiem 42645 pkt, drugie miejsce dla ekipy z Łubiany z wynikiem 40646 pkt, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Dziemiany I uzyskując 40305 pkt.
 Zwycięska ekipa Bałachów zagrała w składzie: Tadeusz Gostomczyk, Antoni Lubecki, Marek Stolc, Wojciech Kraskowski, Adam Kraskowski.
 Zwycięzcy indywidualni i zepołowi otrzymali puchary i statuetki ufundowane wspólnie przez organizatorów rozgrywek.
 Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i zapraszamy na kolejne rozgrywki.