W ostatnim tygodniu sierpnia ( 24-28.08.2021 r) zawodnicy UKS Lipusz wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju „Wrocław Handall Cup”. Turniej zorganizowany został przez Agencje Sportową „Around The Sport pod patronatem: EHF Europen Handball Federation ,ZPRP Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Dzprp Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej, AWF Wrocław oraz wielu instytucji wspierających tą imprezę. Warto dodać iż ambasadorami Wrocław Handall Cup zostali wielokrotni reprezentanci Polski w piłce ręcznej : Sławomir Szmal oraz Karol Bielecki .Podczas 5-ciu dni rozgrywek 85 drużyn m.in. z Polski, Czech i Niemiec rozegrało ponad 350 meczów w ośmiu kategoriach wiekowych w ośmiu wrocławskich halach. W kategorii U12 zagrało 9 zespołów, w tym dwóch drużyn z południowej granicy Polski tj. z Czech .Cały turniej został podzielony na dwie fazy. W fazie I- grupowej UKS Lipusz zagrał systemem każdy z każdym. Nasi zawodnicy bez trudu pokonali tą fazę i znaleźli się w finale, gdzie zmierzyli się z czeską drużyną.
Wyniki poszczególnych meczów fazy grupowej :
UKS Lipusz – Sambor Tczew 20:11
Hazena Nachod – UKS Lipusz 12:9UKS Lipusz- MLKS Czarni-Granit Olecko 24:11UKS Lipusz- HCB Karvina 16:4
UKS Lipusz- Motor Jelcz Oława 29:15
UKS Orlik- Świebodzin – UKS Lipusz 12:36
UKS SMS Wybicki Kielce – UKS Lipusz 6:37
WKS Śląsk Wrocław – UKS Lipusz 15:28

Finał był bardzo wyrównany . Od początku żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Bramka za bramką. 40 minut spotkania zagwarantowało wszystkim ogromne przeżycia. Presja czasu oraz emocje wynikające z tego, że to finał wymusiły niejednokrotnie błędy lipuskiej drużyny jak i u przeciwników. Finał zakończył się wynikiem 16:15 dla Lipusza po bardzo emocjonującej końcówce meczu.

-Niesamowite emocje zarówno na boisku jak i na trybunach, niezapomniane przeżycia, wspaniała atmosfera oraz łzy w oczach po odsłuchaniu Hymnu Mazurka Dąbrowskiego .
Turniej Wrocław Handball Cup, uważamy za bardzo udany. Stał się on okazją do zebrania nowych doświadczeń, zmierzenia się ze swoimi słabościami oraz możliwością zagrania w hali sportowej Orbita we Wrocławiu. Ponadto przez cały czas trwania zawodów zwiedziliśmy przepiękne miasto Wrocław z całym wachlarzem atrakcji jakimi dysponował. Ogromne brawa należą się Organizatorom turnieju, którzy stanęli na wysokości zadania i dopięli wszystko na ostatni guzik. Polski Szczypiorniak potrzebuje tak dużych turniejów. Na ręce pana Mateusza Zielińskiego składam podziękowania dla całego sztabu organizacyjnego. Dziękuję bardzo rodzicom i kibicom którzy dopingowali nas i wspierali zarówno w domach jak i na trybunach, a przede wszystkim dziękuję moim zawodnikom, za to że za każdym razem grając na boisku oddają serducho na parkiecie- tak podsumował turniej trener UKS Lipusz Robert Klasa

Skład drużyny UKS Lipusz: Marcin Bigus, Hubert Cybulski , Mateusz Ebertowski, Aleksander Gdaniec, Maksymilian Kopp Ostrowski, Hubert Kiedrowski, Kacper Klasa, Tymoteusz Klasa, Kajetan Kurs, Szymon Łasicki, Michał Muchowski, Stanisław Robert, Jakub Wałdoch, Maurycy Zdrojewski, Nikodem Żywicki

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂