W dniu 1 sierpnia 2021r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyły się finałowe turnieje skata sportowego z cyklu Grand Prix Serca Kaszub 2021, które organizowane są wspólnie przez GOKSiR w Liniewie, klub family Skat z Dziemian oraz GOKSiR w Lipuszu.
Z uwagi na pandemię SARS-COV-2 i związane z tym obostrzeniami rozgrywki można było rozpocząć dopiero pod koniec czerwca, gdzie w Dziemianach odbyły się pierwsze dwa turnieje, następnie w dniu 11 lipca rozegrano kolejne dwa turnieje, w a w dniu 1 sierpnia rozegrano V i VI turniej, które zakończył skrócone w tym roku rozgrywki. Ze względu na okres wakacyjno-letni frekwencja była niższa niż zwykle, jednak rywalizacja wśród skacistów trwała do samego końca. W V turnieju zwyciężył Jerzy Jędrzejczak z BożegoPola Królewskiego z wynikiem 1789 pkt, drugi był Zygmunt Cybulski z Kruglinca- 1735 pkt, a trzeci Bogusław Kozikowski z Łubiany- 1583 pkt. W VI turnieju tryumfował Adam Kujawski z Kościerzyny 2174, drugie miejsce zajął Józef Wirkus z Liniewa- 1657 pkt, a najniższe miejsce na podium przypadło Kazimierzowi Bekiszowi z Lipusza- 1621 pkt.
Po podsumowaniu wyników z wszystkich turniejów okazało się że zwyciężcą całych rozgrywek został Bogusław Kozikowski z Łubiany- 7846 pkt, który o 18 pkt wyprzedził Mariusza Żywickiego z Dziemian- 7828 pkt, trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Gostomczyk z Osławy Dąbrowy- 7578 pkt, czwarte miejsce uzyskał Adam Kujawski z Kościerzyny- 7490 pkt, a najlepszą piątkę rozgrywek uzupełnił Jan Kozikowski z Lipusza- 7259 pkt

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła bezapelacyjnie ekipa Łubiany z dorobkiem- 32 190 pkt, drugie miejsce dla ekipy Liniewa I z wynikiem 24 437 pkt, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Family Skat I z Dziemian uzyskując 23 703 pkt.

Zwycięska ekipa Łubiany zagrała w składzie: Bogusław Kozikowski, Jan Kozikowski, Kazimierz Bekisz, Tadeusz Warnke i Zygmunt Cybulski, gdzie wszyscy uplasowali się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej rozgrywek. Zwycięzcy indywidualni i zespołowi otrzymali puchary i statuetki ufundowane wspónie przez organizatorów rozgrywek. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i zapraszamy na kolejne rozgrywki, które mamy nadzieję będą mogły dojść do skutku.