24 lipca 2021 roku obchodziliśmy Święto Lipusza -tradycyjnie w sportowo- rodzinnej atmosferze.
Obchody tego dnia rozpoczęły się od zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Lipusz nad jeziorem Skrzynki Duże , gdzie o godz. 6:00 wystartowali dorośli, natomiast dzieci zaczęły swoje zawody o godz. 14:00 W sumie w zawodach wzięło udział ponad 30 osób.

Od godziny 16:00 impreza przeniosła się na stadion sportowy w Lipuszu. Dużą atrakcją zarówno dla małych i dużych okazał się pokaz motocykli z Klubu Motocyklowego Cruiseriders MC Poland z Gdyni.
O godz. 16:40 rozpoczęła się Ogólnopolska Impreza Biegowa Kaszuby Biegają VIII Pętla Tuszkowska Matka , gdzie ponad 200 biegaczy z całej Polski pokonało dystans 10 kilometrów, natomiast 30 uczestników nordic walking zmierzyło się na trasie liczącej 5 km. W kategorii open zwyciężył Łukasz Kujawski z Żukowa, wśród kobiet tryumfowała Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni.
Najlepszymi, lipuskimi biegaczami okazali się Rafał Ostrowski, Tomasz Żarna oraz Piotr Gilmajster, natomiast najszybszymi lipuszankami: Wiktoria Gliszczyńska, Barbara Lipińska oraz Agnieszka Okseniuk.

Najmłodsi uczestnicy Święta Lipusza obejrzeli atrakcyjny pokaz cyrkowy , a także korzystali przez wiele godzin z darmowych dmuchańców.

Na boisku Orlik odbył się turniej piłki nożnej +16, gdzie zmierzyło się ze sobą 5 drużyn . Najlepszą – okazała się ekipa Michael Lipusz.
Równolegle rozegrany został turniej piłki plażowej, w którym wzięło udział 6 duetów. Najlepszymi siatkarzami tegorocznego Święta Lipusza okazali się Piotr Gilmajster i Krystian Knopik.

Z okazji 65 urodzin Ks Prałata Jana Ostrowskiego zostały wręczone życzenia oraz kwiaty z rąk Włodarzy naszej Gminy. Ks Prałat z tej okazji zaprosił wszystkich na kawę , tort urodzinowy oraz ciasto. Oczywiście nie obyło się bez zaśpiewania sto lat Jubliatowi

Wieczorem na scenie wystąpił zespół ABBA Show, która zaśpiewała ponadczasowe utwory kultowego zespołu ABBA m.in. Honey honey, Mamma Mia czy Super Trouper.

Gwiazdą wieczoru Święta Lipusza był zespół ANDRE, który rozbujał lipuską publiczność. Ale ale Aleksandra, Czarodziejko serc złodziejko królowały tego wieczoru nie tylko na scenie.

Impreza zakończyła się wspólną zabawą z Rafałem Prokopem z Radia Kaszëbë.

Dziękujemy firmom kajakowym z Lipusza : NAVIGO. KAJAKI LUKI, ,KAJAKI DOMASZK, SZERYFOO, które ufundowały nagrody dla biegaczy, PIEKARNI KIEDROWSCY SA, która upiekła pyszny chleb, a także RESTAURACJI STREFA 11, która przekazała bony na pizzę.
Dziękujemy także Kwiaciarni Fantazja Wioleta Modrzejewska, która wniosła swój wkład w postaci upiększenie sceny.

Więcej zdjęć na facebooku