3 lipca 2021 roku na stadionie sportowym w Lipuszu odbył się pierwszy po długim czasie (spowodowanym pandemią Covid-19) Festyn Przywitanie Lata pod Chmurką pod hasłem Bezpieczne Wakacje.
Impreza zaczęła się od pokazu ratowników kościerskiego WOPR, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, następnie o bezpieczeństwie podczas wakacji mówił st. asp. Piotr Kwidziński z Powiatowej Komendy Policji w Kościerzynie. Na koniec bloku o bezpiecznych wakacjach pod scenę zajechały dwa wozy strażackie, gdzie nastąpiła prezentacja sprzętu strażackiego oraz pokaz specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Najmłodsi mogli na krótką chwilę stać się małymi strażakami i zasiąść za kierownicą wozu.
Na scenie wystąpił Teatr Małych Form Teatralnych “Widowisko” z przedstawieniem “Jeżyk i przyjaciele z zielonego gaju” Spektakl ten Autorski spektakl w zabawny sposób zaznajomił najmłodszych widzów z zasadami ruchu drogowego oraz tego , jak ważna i cenna jest przyjaźń.
Nie zabrakło także darmowych dmuchańców oraz waty cukrowej i popcornu. Najmłodsi mogli również wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami. Wieczorem na scenie wystąpiły Julia Szczypior oraz Zofia Muchowska ze swoimi programami autorskimi. Impreza zakończyła się wspólną zabawą pod gwiazdami z J Hassanem
Życzymy wszystkim udanych i BEZPIECZNYCH wakacji 🙂

Więcej zdjęć na facebooku goksir lipusz