Od 21 maja do 23 maja 2021 roku u podnóża Gór Opackich w miejscowości Głuchołazy odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „O Puchar Gór Opawskich” . Turniej zorganizowany został przez Klub sportowy Orzeł Opole dla zespołów z rocznika 2007- 2008 oraz 2009 i młodszych z województwa opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i pomorskiego.

Zawody rozegrane zostały  systemem każdy z każdym 2×20 minut w grupie. Pierwszego dnia zawodnicy UKS Lipusz zmierzyli się z Olimpem Grodków 33:17 oraz mistrzem województwa opolskiego Orłem Opole, którzy postawili bardzo trudne warunki zwłaszcza w pierwszej połowie, zakończyła się ona wynikiem 10:10 W drugiej części meczu dominowali już zawodnicy z Lipusza, którzy nie pozostawili żadnych złudzeń kto jest tego dnia najlepszy. Mecz zakończył się wynikiem 23:17.
W sobotę  Lipuszanie pewnie wygrali z Drużyną Spartakus Buk 27:13, następnie z UKS Świebodzin 39:8 oraz z Gwardią Opole 27:15.  W niedzielnym finale młodym szczypiornistom ponownie przyszło zmierzyć się z drużyną Orzeł Opole. Pierwsza połowa była wyrównana – zakończyła się wynikiem 14:13 dla Lipusza. W drugiej połowie twarda gra w obronie i skuteczne kontrataki skrzydłowych pozwoliły wygrać całe spotkanie drużynie UKS Lipusz z wynikiem 26:22.
Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Nikodem Żywicki zawodnik UKS Lipusz. W sześciu meczach drużyna UKS Lipusz strzeliła 185 bramki, tracąc tylko 88.
– Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców. Wyjazd do Głuchołazów miał być nagrodą za świetny sezon 2020/2021. Cieszę się , ze chłopcy mieli możliwość rywalizacji z drużynami z południowo zachodniej części Polski. Gra chłopaków przerosła moje oczekiwania, a momentami wprawiała w osłupienie trenerów z przeciwnych drużyn. Patrząc na ich grę przepełniała mnie duma- widać było, że chłopcy włożyli w grę całe serducho- w tym miejscu pragnę jeszcze podziękować rodzicom za wsparcie finansowe wyjazdu : Firmie „Przyjaciel Piekarz” oraz „Invest Union”, które pokryły koszty podróży – powiedział Robert Klasa trener UKS Lipusz

UKS Lipusz w Głuchołazach zagrał w następującym składzie: Marcin Bigus, Jakub Wałdoch, Nikodem Żywicki, Hubert Kiedrowski, Mateusz Ebertowski, Kajetan Kurs, Kacper Klasa, Masymilian Kopp Ostrowski, Hubert Cybulski, Szymon Łasicki, Stanisław Robert, Maurycy Zdrojewski.