W marcu oraz kwietniu młodzi piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz uczestniczyli w czterech turniejach finałowych Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców – rocznik 2009, w których rywalizowali o miejsca 1-4. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do ligowych potyczek przystąpiło 10 zespołów województwa pomorskiego.

Po wygraniu rozgrywek półfinałowych z drużynami UKS Siódemka Osowa I Gdańsk oraz APR Gdynia, podopieczni trenera Roberta Klasy awansowali do finału, w którym walczyli o miejsca 1-4. Rywalami lipuskiej drużyny były zespoły – UKS Siódemka Osowa II Gdańsk, MKS Sambor Tczew oraz GKS Żukowo. Każdy finalista był organizatorem jednego turnieju finałowego. Szczypiorniści z Lipusza okazali się bezkonkurencyjni. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wygrali 11 na 12 meczów. Zwycięstwem zakończyli 2 mecze w I turnieju, 3 mecze w II oraz III turnieju. Przed ostatnimi zawodami, które zostały rozegrane w miniony weekend w Lipuszu, przewaga UKS Lipusz nad rywalami wynosiła 9 pkt. Jak się okazało, ostatni turniej był przysłowiową kropką nad „i”, którą postawili młodzi szczypiorniści z Lipusza, ponieważ wygrali wszystkie spotkania pieczętując w ten sposób swoją dominację w całych rozgrywkach. Szczególnie emocjonujące było starcie z GKS Żukowo, w którym zespół z Lipusza zwycięską bramkę rzucił na kilkanaście sekund przed końcową syreną.

Wywalczenie złotego medalu Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców rocznik 2009 przez młodych zawodników prowadzonych przez trenera Roberta Klasę jest nie tylko wielkim sukcesem, ale jednocześnie potwierdzeniem dobrego wyszkolenia, a także wzrastającej formy zawodników z Lipusza, którzy w minionym roku wywalczyli w lidze brązowy medal.

Dodajmy na koniec, że UKS Lipusz w turniejach finałowych zgromadził na swoim koncie 33 pkt. Drugi zespół – GKS Żukowo miał ich 21, a trzeci – UKS Siódemka Osowa II Gdańsk – 18. MKS Sambor 12 Tczew zakończył rozgrywki z 0 dorobkiem punktowym.

Poniżej przedstawiamy skład zwycięskiego zespołu z Lipusza: Marcin Bigus, Jakub Wałdoch, Nikodem Żywicki, Hubert Kiedrowski, Mateusz Ebertowski, Kajetan Kurs, Kacper Klasa, Maksymilian Kopp-Ostrowski, Hubert Cybulski, Szymon Łasicki, Stanisław Robert, Maurycy Zdrojewski, Michał Muchowski, Aleksander Gdaniec i Karol Szymura.

Autor tekstu: Maciej Wajer (źródło: kościerskieinfo)