Młodzi szczypiorniści z UKS Lipusz przed udaniem się na wakacyjny wypoczynek, potwierdzili swoją wysoką dyspozycję podczas Wojewódzkiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców – rocznik 2009 „Lipusz Cup 2021”.

Do zawodów, których organizatorem był UKS Lipusz i Zespół Szkół w Lipuszu, przystąpiły zespoły: UKS Siódemka Osowa Gdańsk, MKS Sambor Tczew oraz gospodarze turnieju – UKS Lipusz. Trzeba wspomnieć, że w rywalizacji miał uczestniczyć jeszcze jeden zespół – UKS Banino, ale z powodów znanym tylko organizatorem, nie dotarł na turniej.

Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Zgromadzeni w hali sportowej w Lipuszu kibice, nie mogli narzekać na nudę, ponieważ zobaczyli znakomite wydanie piłki ręcznej w wykonaniu młodych szczypiornistów. Warto podkreślić, że drużyny uczestniczące w rywalizacji, to czołówka zakończonych ostatnio wojewódzkich rozgrywek ligowych w tej kategorii wiekowej, w których Lipusz okazał się triumfatorem, trzecie miejsce zajęła ekipa z Gdańska, a na czwartej pozycji znalazła się drużyna z Tczewa.

W lipuskim turnieju znakomicie zaprezentowali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie swoje mecze nie dając żadnych szans swoim rywalom. Na zwycięski bilans młodych szczypiornistów z Lipusza złożyły się: wygrana z MKS Sambor Tczew 9:6 i 11:9 oraz z Siódemką Gdańsk Osowa 13:9 i 8:5. W starciach pomiędzy ekipami z Tczewa i Gdańska, raz wygrał Sambor i raz Siódemka. Ostatecznie, drugie miejsce przypadło drużynie z Tczewa, która miała wprawdzie tyle samo punktów co rywale z Gdańska, ale jednocześnie legitymowała się lepszym bilansem bramkowym w bezpośrednich spotkaniach. Dodajmy, że w przerwach pomiędzy meczami, swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze ręczni z UKS Lipusz – rocznik 2012 i młodsi.

Dodajmy, że turniej Lipusz Cup 2021 był zwieńczeniem bardzo udanego sezonu podopiecznych trenera Roberta Klasy, w którym prowadzona przez niego drużyna wygrała rozgrywki Wojewódzkiej Ligi w Piłce Ręcznej – rocznik 2009, a także wywalczyła pierwsze miejsce w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Głuchołazach oraz zajęła drugą pozycję w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Bartoszycach.

Trzeba też wspomnieć, że organizatorzy lipuskiego turnieju wyróżnili nagrodami indywidualnymi następujących szczypiornistów:

Nikodem Żywicki z UKS Lipusz – najlepszy zawodnik turnieju

Kornel Iwanowski z UKS Siódemka Osowa Gdańsk – najlepszy bramkarz turnieju

Filip Czapiewski z MKS Sambor Tczew – najlepszy strzelec turnieju

Za najlepszych zawodników w swoich drużynach uznano – Franciszka Bacławskiego (Sambor Tczew), Maksymiliana Juńskegoi (Siódemka Osowa Gdańsk) i Mateusza Ebertowskiego (UKS Lipusz).

W składzie zwycięskiej drużyny z Lipusza znaleźli się: Marcin Bigus, Jakub Wałdoch, Nikodem Żywicki, Hubert Kiedrowski, Mateusz Ebertowski, Kajetan Kurs, Kacper Klasa, Maksymilian Kopp-Ostrowski, Hubert Cybulski, Szymon Łasicki, Stanisław Robert, Maurycy Zdrojewski, Aleksander Gdaniec, Michał Muchowski i Seweryn Breza.