Cztery medale wywalczyli lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz na Halowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Juniorów Młodszych i Młodzików w Toruniu. W pierwszym starcie 23 stycznia startowali Juniorzy U20 i Juniorzy Młodsi U18. Zawodnicy UKS Lipusz wywalczyli trzy medale. Złoty medal w pchnięciu kulą zdobyła Wiktoria Tym, która swoja życiówkę poprawiła o ponad metr. Wyprzedziła zawodniczkę ze Słupska oraz drugą naszą zawodniczkę Wanesę Pobłocką, zdobywczynię brązowego medalu. Obie zawodniczki UKS Lipusz specjalizują się w rzucie dyskiem, konkurencji w której będą się mogły zaprezentować w sezonie letnim. Brązowy medal w tych mistrzostwach zdobył Leon Lemańczyk także w pchnięciu kulą. Nasz specjalista od rzutu dyskiem ( najlepszy wynik w Polsce w roku ubiegłym) posłał kulę na odległość 14,82m. Wynik ten dał mu awans na Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się 12 -14 lutego w Toruniu. Tydzień później 31 stycznia zostały rozegrane Halowe Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego U16. Zawody w Toruniu rozegrano w ramach 3. Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej czyli nieoficjalnych Halowych Mistrzostw Polski U 16 oraz U 14. Tutaj również lekkoatleci UKS zaprezentowali się bardzo dobrze. Mateusz Szmaglik zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w skoku wzwyż ustępując jedynie zawodnikowi ze Słupska. Czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż zajął również nasz zawodnik Ksawery Tusk. Pierwszych dwóch zawodników z konkursu skoku wzwyż Mistrzostw Okręgu Jakub Wilczewski z AML Słupsk i Mateusz Szmaglik UKS Lipusz zdobyli również złoto i srebro w 3. Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej czyli nieoficjalnych Halowych Mistrzostw Polski U 16. W zawodach wystartowało ponad 1200 zawodników z całego kraju.