Leon Lemańczyk zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz bardzo dobrze zaprezentował się podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce rozegranych w Toruniu w dniach 12 – 14 lutego br.

W stawce 16 najlepszych kulomiotów w Polsce zajął bardzo dobre piąte miejsce. Do ścisłego finału czyli pierwszej ósemki wszedł na szóstej pozycji z wynikiem 14,87m. W kolejnych trzech pchnięciach zawodnik UKS Lipusz poprawił zarówno swoją pozycję jak i wynik, uzyskując w ostatniej szóstej kolejce 15,22m co jest jego rekordem życiowym. Ostatecznie Leon Lemańczyk uplasował się na piątej pozycji Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Należy podkreślić , że Leon jest zawodnikiem młodszym o rok od swoich kolegów co bardzo dobrze rokuje na przyszłość, a pchnięcie kulą jest druga z konkurencji naszego zawodnika obok rzutu dyskiem, konkurencji w której zawodnik UKS Lipusz jest medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. W swoim roczniku Leon Lemańczyk uplasował się na drugim miejscu.