ZŁOTY MEDAL ZAWODNIKÓW UKS LIPUSZ W WOJEWÓDZKIEJ LIDZE MŁODZIKÓW W PIŁCE RĘCZNEJ !!!

W marcu i kwietniu 2018r. zostały  rozegrane mecze Wielkiego Finału Wojewódzkiej Ligi Młodzików w piłce ręcznej województwa pomorskiego. W Finale wzięły udział cztery najlepsze drużyny naszego województwa : UKS Conrad Gdańsk, UKS Szczypiorniak Gdańsk, UKS Siódemka Gdańsk oraz UKS Lipusz.
Zespoły te przeszły sito ćwierćfinałów i półfinałów, pozostawiając po drodze między innymi takie drużyny jak MTS Kwidzyn, MKS Sambor Tczew, Borowiak Czersk, UKS Bat Kartuzy czy GKS Żukowo.

W Finale cztery drużyny rozgrywały mecze pomiędzy sobą na zasadzie mecz i rewanż. Każdy zespół rozegrał po sześć meczów.
Ogromny sukces osiągnął zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, który zdobył łącznie najwięcej punktów zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złote medale. Jest to niesamowite osiągnięcie, historyczne bo pierwsze. Nasi zawodnicy w Finale wygrali cztery spotkania, raz zremisowali a jedno spotkanie przegrali.

Wyniki:
UKS Szczypiorniak Gdańsk  -  UKS Siódemka Gdańsk  32:29 (12:12)
UKS Lipusz  -  UKS Conrad Gdańsk  32:19 (17:12)
UKS Szczypiorniak Gdańsk  -   UKS Lipusz  35:36 (18:15)
UKS Siódemka Gdańsk  -  UKS Conrad Gdańsk  25:22 (16:14)
UKS Conrad Gdańsk  -  UKS Szczypiorniak Gdańsk  24:21 (13:9)
UKS Lipusz  -  UKS Siódemka Gdańsk  28:28 (14:11) k. 2:4
UKS Conrad Gdańsk  -  UKS Lipusz  35:20 (16:6)
UKS Siódemka Gdańsk  -  UKS Szczypiorniak Gdańsk  22:23 (7:14)
UKS Lipusz  -  UKS Szczypiorniak Gdańsk  23:22 (14:15)
UKS Conrad Gdańsk  -  UKS Siódemka Gdańsk  24:22 (15:10)
UKS Szczypiorniak Gdańsk  -  UKS Conrad Gdańsk  20:30 (8:12)
UKS Siódemka Gdańsk  -  UKS Lipusz  26:33 (12:17)

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca UKS Lipusz awansował do 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików i w dniach 4-6 maja będzie rywalizował ze Szczypiorniakiem Olsztyn, Agrykolą Warszawa oraz Mistrzem Woj. Podlaskiego o awans do 1/4 Mistrzostw Polski.
Miejscem tych zawodów będzie Lipusz lub Białystok.
Dodać należy, że królem strzelców ligi został zawodnik UKS Lipusz Jakub Ebertowski. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Skład naszej drużyny: Groszkowski Kornel, Stalka Dominik, Pepliński Robert, Konrad Kacper, Ebertowski Jakub, Orzłowski Oskar, Modrzejewski Jakub, Kiedrowski Eryk, Żywicki Kacper, Górski Marek, Laska Bartosz, Muchowski Jakub, Bławat Robert, Błaszkowski Oiwier, Ebertowski Maciej, Rybakowski Jakub.