Relacja z Międzynarodowego Festiwalu Szachowgo Kaszebe Open

W sobotę 4 maja br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Lipuszu zakończył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy Kaszëbë Ôpen, który trwał od 28 kwietnia br. 
W czterech grupach turniejowych rywalizowało 76 szachistek i szachistów z Ukrainy i Polski.
Oto jak przedstawiają się wyniki końcowe w poszczególnych grupach.
W grupie A zwyciężył Mateusz Budnik KSz Gambit Świecie przed Wojciechem Zielińskim UKS Zawisza Kolbudy obaj po 7,0 pkt. Miejsca 3 i 4 podzielili z dorobkiem 6,0 pkt Marcel Butyrowski LKS Chrobry Gniezno i Wojciech Putlak UKS Wda Lipusz. Najlepszym seniorem turnieju < zawodnicy 60 plus > okazał się Kazimierz Marszk UKS Wda Lipusz z 5,0 pkt dorobkiem.
W turnieju B zwyciężył samodzielnie Szymon Kraśniewski UKS Uzdowo 7,5 pkt, drugi był Szymon Malinowski TKKF Rzemyk Gdynia 7,0 pkt a ostatnim na pudle okazał się Matvey Veremeenko z Ukrainy 6,5 pkt.
Wśród juniorów do lat 14 triumfował Filip Reclaw UKS Wda Lipusz, który wygrał wszystkie 7 partii, wyprzedzając Filipa Pankanina AZS Poznań 6,0 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Kalinowskiemu z Wielkiego Podlesia 5,0 pkt.
Rywalizację najmłodszych, juniorów do lat 10, wygrał Andriy Antonov Ukraina, który wygrał wszystkie 9 partii, drugim był Jakub Andrzejewski UKS Wda Lipusz 8,0 pkt a trzecim kolega klubowy Cyprian Biesiagą z 7,0 pkt.
W rozegranym 2 maja br. z udziałem 46 zawodników turnieju błyskawicznym, zwyciężył mm Krzysztof Żołnierowicz przed Wojciechem Zielińskim, obaj po 9,0 pkt z 11 rund.
Na zakończeniu turnieju gospodarze, Wójt Gminy Lipusz Mirosław Ebertowski oraz Prezes UKS Wda Lipusz Zdzisław Pelowski zapewniali, że impreza będzie kontynuowana. Mający na uwadze znakomitą organizację i atmosferę imprezy, zgromadzeni uczestnicy przyjęli z ogromnym zadowoleniem, zapowiadając  powrót za rok w jeszcze liczniejszym gronie.
Żegnano się życzeniami do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

Link do fotogalerii na facebooku

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Hubert Grzenia

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez