Relacja z Dożynek Gminno-Parafialnych 2018

Po zebraniu ostatnich płodów rolnych nadszedł czas na uroczyste obchody święta plonów. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od mszy św. w kościele św. Michała Archanioła w Lipuszu pod przewodnictwem ks.prałata Jana Ostrowskiego,po której zaproszeni goście spotkali się w GOKSiR Lipusz na tradycyjnym poczęstunku. Tegorocznymi starostami dożynek zostali państwo Jarosław i Żaneta Chrapkowscy z Szwedzkiego Ostrowa.
O godz.15 :00 rozpoczął się festyn obfitujący w wiele atrakcji, m.in.: darmowe dmuchańce, malowanie buziek przez harcerzy, wspólne malowanie na folii, fotobudka, malowanie figurek.
Rada rodziców i nauczyciele przygotowali przepyszne ciasta i  kawę, a poszczególne sołectwa swoje sztandarowe  specjały. Każdy mógł znaleźć coś pysznego.
Po oficjalnym przywitaniu, nastąpiło wręczenie sprzętu  dla OSP Lipusz przez Wójta Gminy . W zestawie znalazły się defibrylator, bosak dielektryczny, maszt oświetleniowy, piła do cięcia szyb, butla kompozytowa, zestaw węży hydraulicznych.
Dużo emocji dla widzów dostarczyła  licytacja zestawu kibica z piłką podpisaną przez zawodników Wdy Lipusz oraz zaproszenie na bal KS Wda Lipusz. Pakiet ten został sprzedany za kwotę 400 zł.
Jak co roku odbyło się podsumowanie konkursu „Najpiękniejsza zagroda w gminie Lipusz ,tegorocznym laureatami są: Katarzyna i Benedykt Kiedrowscy oraz Mirosława i Andrzej Wziątek. 3 miejsce zdobyli Wioleta i Tomasz Godau i Modesta i Zbigniew Peplińscy.
Wyróżnieni zostali: Weronika i Łukasz Jaśkiewicz, Dorota i Janusz Ostrowscy, Katarzyna i Paweł Szymańscy.
Akcentem niepodległościowym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości był konkurs z wiedzy o niepodległości dla sołtysów, którzy musieli wykazać swą wiedzę z historii oraz występ chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Iwony Drozdowskiej, prezentując  piosenkami patriotycznymi.

Równocześnie na stadionie oraz  orliku odbywały się turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej o puchar Wójta oraz Proboszcza. W turnieju siatkówki plażowej wystąpiło 15 par. Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzyli się w najlepszej czwórce, rozgrywając mecz każdy z każdym i tym sposobem 1 miejsce w całym turnieju zajęli Krystian Knopik i Patryk Bruchman za nimi uplasowali się Piotr Gilmajster i Paweł Tryba,a na najniższym stopniu podium uplasowali się Leszek i Paweł Zblewscy. Natomiast w turnieju piłki nożnej rywalizowały ze sobą 3 drużyny. Wszystkie mecze były rozgrywane na orliku. Najlepszy okazał się zespół pod nazwą Modraki 2 miejsce zajął zespół Petarda Mrągowo natomiast na trzeciej pozycji uplasował się zespół Mamba.

Od godz.16 :00 zaczęły się występy muzyczne ,najpierw wystąpił zespół Blues After Hours, z muzyką bluesową oraz rockową legendarnych wykonawców w aranżach akustycznych.
Gwiazdą wieczoru był  Andrzej Rybiński, słynący m.in. z piosenki „Nie liczę godzin i lat”, który "zakołysał" publicznością swymi ponadczasowymi utworami.
Na zakończenie odbyło się losowanie nagród ,które ufundowane zostały m.in. przez Bank Spółdzielczy w Lipuszu oraz przedsiębiorców z Gminy Lipusz i okolic . Zebrane środki z losów zostały przekazane na potrzeby sali językowej ZS Lipusz. Kwotę jaką udało się uzbierać to 7440 zł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za włączenie się organizacje naszego wspólnego święta.

Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

 

 

 

Fotorelacja na facebooku

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Kamila Żywicka

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez