Podsumowanie konkursu na Najładniejszą zagrodę w gminie Lipusz 2017 oraz konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017” w kategorii zagroda rolnicza – etap gminny.

Jak co roku w okresie letnim komisja gminna odwiedzała zagrody i domostwa w naszej  gminie wybierając najładniejsze zagrody do przeprowadzanego już po raz 22 konkursu na Najładniejszą zagrodę w gminie Lipusz oraz zagrodę rolniczą w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2017”. Tradycyjnie podsumowanie obu konkursów odbywało się podczas gminnych dożynek. Jednakże z uwagi na nawałnicę, która przeszła nad naszą gminą i wyrządziła ogromne szkody, dożynki zostały odwołane.

Chcąc jednak kontynuować konkurs o wieloletniej tradycji oraz uhonorować tegorocznych laureatów, w dniu 4 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyło się spotkanie, na którym podsumowano wyniki obu konkursów i wręczono nagrody właścicielom najładniejszych zagród. Nagrody  ufundowała Gmina Lipusz i GOKSiR w Lipuszu, a wręczali Wójt Gminy Lipusz Mirosław Ebertowski wspólnie z Dyrektor GOKSiR w Lipuszu Kamilą Żywicką.

Zwycięzcą konkursu na najładniejszą  zagrodę w gminie Lipusz 2017 roku zostali państwo Aleksandra i Krzysztof Klasa z Lipusza.

Drugie miejsce przypadło  Joannie i Jarosławowi Wonitowy również z Lipusza. Przyznano  również trzy równorzędne trzecie miejsca:

-Wiolecie i Adamowi Modrzejewskim z Bałachów,

- Gabrieli i Stanisławowi Kosut z Lipusza,

- Katarzynie i Wiesławowi Dzienisz z Lipusza

Dodatkowo komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia:

- Alicji i Stanisławowi Cherek z Lipusza,

- Karoli i Marka Bober z Lipusza.

W konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2017” w kategorii zagroda rolnicza, w etapie gminnym zwyciężył Jarosław Chrapkowski z Tuszków.

Drugie miejsce zajęła zagroda Katarzyny i Przemysława Drywa z Rzymu.

Trzecie miejsce przypadło  Państwu  Joannie i Marianowi Rekowskim z Szwedzkiego Ostrowa.

Spotkanie  zostało uatrakcyjnione wykładem pracowników firmy Antoniny Wenta z Kościerzyny pt. „ Tajemnice drzew w przyrodzie ”w kameralnej atmosferze przy kawie i cieście.

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Kamila Żywicka

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez