Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległosci przez Polskę

11 listopada 2017 r.  obchody 99 rocznicy odzyskania Niepodległości zaczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym.
O godz. 15:00 Orkiestra Dęta Begama - BIS z Gminy Kościerzyna grając Hymn Narodowy pod batutą Antoniego Wenckiego rozpoczęła dalszą część uroczystości przy Pomniku Wdzięczności w Lipuszu. Po złożeniu kwiatów przez delegacje, orkiestra dęta poprowadziła defiladę z żywą historią- Piłsudskim na czele na halę sportową, gdzie odbyła się akademia.  Udział w niej wzięli m.in.
Wójt Gminy Lipusz, Przewodniczący Rady Gminy Lipusz, Ks. Prałat  Jan Ostrowski, Dyrektor GOKSiR, Dyrekcja Zespołu Szkół, Bank Spółdzielczy w Lipuszu oraz Prezes BS Starogard Gdański oraz przedstawiciele BS Starogard Gdański, przedstawiciele Nadleśnictwa Lipusz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, przedstawiciele Związku Kombatantów, Koła Rolników, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , Myśliwi, OSP Lipusz, Radni, Sołtysi, Harcerze oraz mieszkańcy Lipusza i goście.
Po powitaniu wszystkich przez pana Wójta wystąpili uczniowie ZS Lipusz z montażem słowno-muzycznym nawiązującym do historii odzyskania niepodległości.
Tradycyjnie tego dnia wręczono stypendia za wynik w nauce i sporcie dla najbardziej utalentowanych dzieci i młodzieży z Gminy Lipusz. W sumie wręczono 46 nagród o łącznej wartości 24 250,00 zł.
Wójt Gminy Lipusz serdecznie podziękował strażakom oraz wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy usuwaniu skutków nawałnicy z sierpnia 2017 r. Na ręce Prezesa OSP Lipusz Marka Chwarszyńskiego o Prezesa OSP Tuszkowy Leonarda Mazurkiewicza nastąpiło przekazanie sprzętu dla OSP Lipusz i OSP Tuszkowy. Sprzęt sfinansowany  z pomocy finansowej od Samorządu Województwa Mazowickiego: radiotelefony, hełmy, rękawice, najaśnica, drabina strażacka
Dyrektor ZS Lipuszu oficjalnie otworzyła wystawę „Lipusz wczoraj i dziś” oraz Izbę Pamięci znajdującą się w Sali nr 4.
Na zakończenie Akademii BS Starogard Gdański zaprosił wszystkich zebranych na jubileuszowy tort z okazji 120- lecia banku.

 

Serdecznie dziękujemy państwu Mayi i Borysowi Gileniak za użyczenie koni i uświetnienie uroczystości oraz Policji za zabezpieczenie przemarszu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w fotogaleriina facebooku

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Kamila Żywicka

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez