Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W dniu 11 listopada 2019 r. mieszkańcy Gminy Lipusz świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji  Ojczyzny sprawowanej przez Ks. Prałata Jana Ostrowskiego proboszcza Lipuskiej parafii.
O godzinie 15:00 mieszkańcy zebrali się przy Pomniku Wdzięczności w centrum Lipusza, gdzie odmówili modlitwę za ludzi walczących o wolność naszego Kraju. Delegacje Lipuskich środowisk złożyły kwiaty pod pomnikiem.

W radosnym przemarszu ulicami Lipusza zebrani udali się na halę sportową.
Pochód prowadził sam Marszałek Józef Piłsudski na swojej Kasztance. W rolę tę tradycyjnie wcielił się Borys Gielniak mieszkaniec Zdrojów w gminie Lipusz. Maszerującym towarzyszyła orkiestra dęta ,,Przyjaźń”. Kolejnym elementem obchodów Święta Niepodległości była  uroczysta akademia przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w  Lipuszu pod przewodnictwem Pani Iwony Drozdowskiej i Joanny Knopik.

Po części artystycznej Wójt Gminy Mirosław Ebertowski wraz
z Przewodniczącą Rady Gminy Lipusz Bogumiłą Mokwińską dokonali wręczenia
61 uczniom i absolwentom-mieszkańcom naszej gminy stypendiów, za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Gmina Lipusz przeznaczyła dla uzdolnionej młodzieży łącznie ponad 30 tys. zł.

Tego dnia kończyliśmy również obchody 200-lecia szkoły w Lipuszu, której rozwój i zmianę na przestrzeni lat mogliśmy podziwiać na przygotowanej wystawie fotograficznej. Zwieńczeniem całej uroczystości był okazały tort. Wszyscy uczestnicy mogli się nim delektować wspominając szkolne lata.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć na facebooku lipusz24

oraz facebooku goksir lipusz

 

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Hubert Grzenia

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez