Mobilne Muzeum Multimedialne

Zapraszamy do  Mobilnego Muzeum Multimedialnego, przygotowanym z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z zaplanowanym kalendarzem ekspozycji w 56 miastach Polski.

Ekspozycja w Kościerzynie dostępna będzie na parkingu przy Ogródku Jordanowskim (ulica Lubomira Szopińskiego) przez dwa dni: niedzielę, 22 lipca w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz poniedziałek, 23 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, tworzące fascynującą narrację poświęconą Niepodległej – to wszystko czeka na odwiedzających Mobilne Muzeum Multimedialne. To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kościerzyna jest jednym z 56 miast w Polsce, w którym przez dwa dni będzie można skorzystać z tej niezwykłej wędrówki w czasie   i przestrzeni.

Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom          i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Jest także możliwość zrobienia sobie selfie z podobiznami narodowych bohaterów, czy złożenia swojego podpisu w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.

Podczas zwiedzania wybieramy się w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzimy sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiadujemy się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiamy krajobrazy.  Szczególną uwagę zwraca prezentacja „100 Polaków zasłużonych dla świata”, dzięki której – poznając biografie naszych wybitnych rodaków –  możemy dowiedzieć się, w jaki sposób ich wynalazki, odkrycia i przemyślenia wpłynęły na świat. Dzięki kioskom informacyjnym z dotykowymi ekranami każdy może wybrać najbardziej interesującą ścieżkę tematyczną, rozwijając poszczególne informacje według własnej koncepcji.       Z kolei specjalny stół interaktywny przybliży dokonania wybranych postaci      i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie Polski niepodległej. Holograficzne urządzenia pozwolą zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy.
Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

 

 

Serdecznie zapraszamy

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Kamila Żywicka

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez