Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Szachach Osób Niepełnosprawnych

„Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Szachach Osób Niepełnosprawnych”

W środę 17 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyły się „Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Szachach Osób Niepełnosprawnych”.W rozgrywkach udział wzięły osoby niepełnosprawne będące mieszkańcami Powiatu Kościerskiego oraz osoby niepełnosprawne będące członkami i sympatykami UKS "Wda" w Lipuszu. Zawody przeprowadzono w jednej grupie turniejowej na dystansie 5 rund z tempem gry 15 minut dla zawodnika na partię. Natomiast nagradzanie uczestników odbyło się z podziałem na 2 grupy: kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji kobiet I miejsce zajęła zwyciężczyni turnieju Agata Zielonka, na miejscu II uplasowała się Beata Tetzlaff, a miejsce III zajęła Bożena Dziedzic. W klasyfikacji mężczyzn I miejsce zajął Maciej Jutrzonka, na miejscu II uplasował się Rafał Rakocki, a miejsce III zajął Mirosław Kamiński.

Wspaniała rywalizacja i przemiła atmosfera jaka miała miejsce w trakcie 5 rund „królewskiej gry” dostarczyła wszystkim wielu emocji. Każdy uczestnik turnieju zawzięcie chciał zdobyć jak najwyższe miejsce.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz licznymi i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Każdy uczestnik zmagań szachowych otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom."Mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w Szachach Osób Niepełnosprawnych" zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kościerzynie w ramach pozyskanych grantów przez UKS "Wda" w Lipuszu.

Organizatorzy turnieju wyrażają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły sportowe przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Anny i Rafała Kulaszewiczów właścicieli Zakładu Usług Wielobranżowych w Kościerzynie.

Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się pod adresem internetowym: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_5496/