Eko rodzinny piknik juz za nami

Eko-Piknik Rodzinny za namiPiknik został dofinansowany z projektu napisanego przez  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz  „Eko- rodzinny piknik” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Założeniem projektu było przeprowadzenie pikniku ekologicznego dla lokalnej społeczności z obszaru LSR w tym również dla osób defaworyzownych zagrożonych wykluczeniem społecznym wskazanych w LSR- osoby starsze +60, dzieci i młodzież ucząca się.

 W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi -opadami deszczu, Eko- rodzinny piknik został podzielny na dwa dni: 27 maja 2019 impreza odbyła się w hali sportowej, natomiast
 3 czerwca 2019 roku na stadionie.

27 maja 2019 roku impreza rozpoczęła się od występów każdej z grup Przedszkola Remusek, które przedstawiły krótki program artystyczny dla swoich bliskich. W związku z tematyką  ekologiczną odbył się specjalny pokaz mody ekologicznej. Małe modelki zaprezentowały się przed swoimi przedszkolnymi kolegami w eko-kreacjach.

Po występach na scenie zaprezentował się Teatr
Kultureska z interaktywnym spektaklem pt.”Mapa marzeń” Podczas przedstawienia dzieci wzięły udział w licznych zabawach o tematyce ekologicznej oraz  poznały sposoby segregacji śmieci.
 Od godz. 9:00 trwała akcja Eko torba za makulaturę- każdy kto przyniósł min. 5 kg makulatury otrzymał ekologiczna torbę na zakupy.
Po przedstawieniu każdy „mały” uczestnik Eko pikniku otrzymał kartę na pieczątki. Zadaniem Jego był aktywny udział w miasteczku ekologicznym, gdzie czekały na niego ekologiczne warsztaty i kreatywne zabawy. Każdy kto zebrał wszystkie pieczątki wziął udział w losowaniu 10 koszy 120 l na szkło.
Dla wszystkich uczestników pikniku przygotowaliśmy poczęstunek.
Pomimo, że piknik ten nie odbył się „pod chmurką” uważamy go za bardzo udany.

3 czerwca 2019 pogoda dopisała. Na stadionie sportowym na maluchów czekały dmuchańce, karuzela, place zabaw oraz maskotka. Dzień ten wywołał wiele uśmiechów na twarzy zarówno wśród dzieci jak i u rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do zdjęć  na facebooku

 

 

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Hubert Grzenia

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez