Święto Lipusza popłyń z nami- relacja

Święto Lipusza… popłyń z nami-
Impreza dofinansowana z operacji w zakresie działania „ Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

 

Bogaty program tegorocznej imprezy pozwolił mieszkańcom Lipusza oraz licznym gościom dobrze spędzić czas. Głównym organizatorem Święta Lipusza był  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu oraz Gmina Lipusz 

Impreza rozpoczęła się od VI  Pętli Tuszkowska Matka – Kaszuby Biegają. W tym roku trasa biegu różniła się od ubiegłorocznej ze względu na  nawałnicę z sierpnia 2017 r.
Pomimo upalnej pogody biegacze nie zawiedli. Na starcie pojawiło się ok.300 zawodników z całej Polski. Tradycyjnie bieg odbył się na dystansie 11,5 km w pięciu kategoriach wiekowych.
Najlepszymi zawodnikami z Gminy Lipusz wśród kobiet były: Barbara Lipińska, Wiktoria Gliszczyńska i Renata Zabrocka, wśród panów: Adam Modrzejewski, Rafał Ostrowski i Piotr Spierewka. Oprócz tradycyjnych pucharów nasi mieszkańcy otrzymali bony kajakowe ufundowane przez lipuskie firmy kajakowe.
Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

W kąciku maluszka harcerki  malowały buźki, przygotowaliśmy także kolorowanki i tor przeszkód dla maluszków.

Dla najmłodszych czekały darmowe dmuchańce, karuzela oraz byk. Przygody Kapitana Drabinki w wykonaniu Teatru Kubika zgromadziła szeroką publiczność, która zachwyciła się znakomitym programem teatralno- cyrkowym z udziałem szczudlarzy. Podczas przedstawienia dzieci mogły wykazać się w quizie wiedzy o jeziorach i rybach oraz wspólnie kolorować ogromny plakat.
Na płycie boiska odbyła się także zumba prowadzona przez Kamila Domaszk.

Podsumowaliśmy zawody wędkarskie, które odbyły się o godz. 7:00 na jeziorze Wieckim. Najlepszym okazał się pan Ryszard Ostrowski. Wręczyliśmy nagrody dla dzieci i młodzieży, która wzięła udział w konkursie wiedzy wędkarskiej. W puli nagród znalazły się : wędki, powerbanki, słuchawki oraz pamięć USB.

Wieczór rozpoczął się muzycznie. Występ zespołu MARAQUJA rozpalił widzów do czerwoności. Publika oprócz śpiewu mogła podziwiać show z różnorodnymi kreacjami artystek.

Gwiazdą Święta Lipusza był BOBI, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na scenie królował m.in. przebój „Ela Ela”, „Heja hej”, „Cudny aniele”.

Biesiadę do białego rana poprowadził Piotr Szyca ze swoim redakcyjnym kolegą Dominikiem Lewickim z Radia Kaszëbë.

Dziękujemy za partnerstwo w organizacji Święta Lipusza firmie Kiedrowsy S.A., Restauracji „Borowa Ciotka”, firmom kajakowym z Lipusza: Kajaki Lucyna Domaszk, Kajax, Navigo, Szeryfoo, Spływy Kajakowe Luki oraz Kajaki Lucyna Domaszk oraz kwiaciarni TEDIK w Lipuszu.

Dziękujemy także 7 Drużynie Harcerskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, strażakom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Biegu pn. VI Pętla Tuszkowska Matka- Kaszuby Biegają, KGW Lipusz.Wiecej zdjęć na Facebooku

 Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Kamila Żywicka

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez